Dimarts, 22 de juny de 2021 - Edició 1062
La República

La vacuna Pfizer-BioNTech pot provocar “inflor facial” en persones que s’hagin fet injeccions dèrmiques, avisa l’EMA

ACN Brussel·les.-La vacuna de Pfizer-BioNTech pot provocar “inflor facial” en persones que un s’hagin fet injeccions dèrmiques, segons l’Agència Europea de Medicaments (EMA, per les seves sigles en anglès). El […]

Avatar
Agències 07/05/2021

ACN Brussel·les.-La vacuna de Pfizer-BioNTech pot provocar “inflor facial” en persones que un s’hagin fet injeccions dèrmiques, segons l’Agència Europea de Medicaments (EMA, per les seves sigles en anglès). El regulador europeu ha catalogat aquesta reacció com un possible “efecte secundari” del vaccí en individus amb un historial d’injeccions amb “farcit dèrmic”. La vacuna de Pfizer-BioNTech continua sent segura i eficaç per combatre la covid-19, recorda l’EMA. D’altra banda, el regulador està examinant diversos casos de miocarditis en vacunats amb aquest antídot, si bé no veu per ara evidències que siguin provocats pel vaccí.